Krzysztof Dyl odwołany ze stanowiska prezesa UTK

Krzysztof Dyl odwołany ze stanowiska prezesa UTK

26 lutego 2016 | Autor: ARR | Źródło: UTK, Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

24 lutego 2016 r. premier Beata Szydło odwołała Krzysztofa Dyla ze stanowiska prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Premier powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Ignacemu Górze, wiceprezesowi UTK ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Fot. UTK

Jak nieoficjalnie dowiedział się „Kurier Kolejowy”, Krzysztof Dyl otrzymał wczoraj nominację na stanowisko wiceprezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Krzysztof Dyl został powołany na stanowisko prezesa Urządu Transportu Kolejowego (UTK) 18 czerwca 2012 roku. Od 5 stycznia 2012 r. decyzją premiera Donalda Tuska Krzysztof Dyl był pełniącym obowiązki prezesa UTK.

Krzysztof Dyl jest magistrem inżynierem elektroniki i telekomunikacji, absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.

Od czerwca 2000 r. zajmował w Ministerstwie Łączności stanowisko głównego specjalisty w Departamencie Regulacji i Polityki Multimedialnej. Współtworzył zapisy programu „ePolska - strategia rozwoju społeczeństwa informacyjnego”. Członek zespołu do przygotowania strategii rozwoju kraju w dziedzinie technologii teleinformatycznych.

W latach 2001-2002 pracował w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji, a od kwietnia 2002 r. do stycznia 2006 r. w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty.  Był Naczelnikiem Wydziału Współpracy Międzyoperatorskiej, a od 2005 r. Naczelnikiem Wydziału Ofert Ramowych w Departamencie Rynku Telekomunikacyjnego.

Od 14 stycznia 2006 r. w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej pełnił obowiązki zastępcy dyrektora Departamentu Rynku Hurtowego Komunikacji Elektronicznej, od 19 kwietnia 2006 r. do 17 stycznia 2011 r. był zastępcą prezesa UKE ds. telekomunikacyjnych i pocztowych. Od 18 stycznia 2011 r. piastował funkcję wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Ignacy Góra ukończył Politechnikę Krakowską, kierunek mechanika i budowa maszyn - specjalność pojazdy szynowe oraz organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem, a także studia podyplomowe: na Politechnice Śląskiej - Zintegrowane Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem, Politechnice Krakowskiej - Nowoczesne Technologie Elektryczne w Transporcie, Politechnice Radomskiej - Integracja z UE w Transporcie Kolejowym oraz na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie - Europejski Model Zarządzania.

Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą kolejową. Jest autorem i współautorem wielu przepisów w zakresie bezpieczeństwa, eksploatacji i interoperacyjności oraz rozporządzeń dotyczących m.in. szkolenia na licencje i świadectwo maszynisty.

Posiada duże doświadczenie w tworzeniu założeń systemowych w zakresie poprawy organizacji pracy. W  październiku 2013 r. objął stanowisko wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

BRAK KOMENTARZY