Parowozy z Chabówki pociągną 100 pociągów retro

Parowozy z Chabówki pociągną 100 pociągów retro

11 marca 2016 | Autor: ARR | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał ofertę złożoną przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei pn. „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej – II edycja”. Uruchomionych zostanie ponad 25 przejazdów turystycznych po najpiękniejszych trasach kolejowych regionu z pakietem wielu dodatkowych atrakcji. Przejazdy będą realizowane od maja do grudnia 2016 roku.

Fot. Maciej Panasiewicz

Pociągi turystyczne pojawią się na znanych z ubiegłego roku trasach: Chabówka – Nowy Sącz, Chabówka – Zakopane, Nowy Sącz – Biecz, Nowy Sącz – Krynica, a także na nowych odcinkach: Chabówka – Sucha Beskidzka – Żywiec, Kraków – Tarnów, Tarnów – Tuchów, Kraków – Wadowice, Kraków – Nowa Huta, Kraków – Wieliczka Rynek, Gorlice – Gorlice Zagórzany.

Dłuższe relacje pociągów organizowanych w ramach Projektu mają stanowić uzupełnienie oferty wakacyjnych przejazdów retro organizowanych przez PKP Cargo na trasie z Chabówki do Kasiny Wielkiej. Dzięki zaangażowaniu wszystkich Partnerów Projektu zabytkowy tabor ze Skansenu w Chabówce zawita w różne rejony Małopolski, a wspólna oferta przejazdów wypełni kalendarz atrakcji turystycznych w regionie. Łącznie Skansen w Chabówce uruchomi ponad 100 ogólnodostępnych pociągów retro zestawionych z zabytkowych wagonów, parowozów i historycznych lokomotyw spalinowych.

W zeszłym roku Skansen w Chabówce, uruchamiając blisko 100 pociągów, przewiózł ponad 17 tys. pasażerów. Szczegółowy harmonogram przejazdów oraz warunki rezerwacji biletów zostanie opublikowany jeszcze w marcu na stronie Skansenu www.skansenchabowka.pl oraz w nowej odsłonie strony www.kolejegalicyjskie.pl.

Warto przypomnieć, że dzięki wspólnym działaniom miłośników kolei, Skansenu w Chabówce, samorządowców oraz lokalnych działaczy społecznych udało się zapobiec zamknięciu linii nr 104  z Chabówki do Nowego Sącza, będącej fragmentem ponad 130-letniej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Obecnie trwają prace remontowe, które wykonuje PKP PLK tak, aby od maja pociągi retro mogły bezpiecznie przewozić turystów tą unikalną trasą biegnącą przez Beskidy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Marek Chraniuk nowym prezesem PKP Intercity Marek Chraniuk nowym prezesem PKP Intercity
Następny artykuł PKP IC zleca naprawy rewizyjne 112 wagonów PKP IC zleca naprawy rewizyjne 112 wagonów

2 komentarze

  1. bo pod rządami chrzanowskiego PO miasto i powiat stały się jedną wielką upadłą dziurą pośrodku między Krakowem a Katowicami przy A4 z węzłem kolejowym, ale bez porządnej komunikacji, bez nowych mieszkań, i bez pracy, ale za to z wybrukowanymi rynkiem i ulicami dlatego do Chrzanowa nie zawita żadna turystyka bo ludzie wolą jechać do Zatora, Andrychowa, Wadowic niż tu! POdziękujcie Ryśkowi K. oraz Robciowi M.

  2. Oczywiście do takiej stacji jak CHRZANÓW gdzie obok jest Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce FABLOK założona w 1919r. w Upadłości Likwidacyjnej nigdy żaden parowóz z wagonami retro nie przyjechał bo i po co skoro takie władze miejskie i powiatowe ma to powiatowe miasto. Ehhh ale żenada!